logo
Україна, Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул. Ярослава Мудрого, 11А
+38 (095) 667-23-65
perspektiva.zhv@gmail.com

Шкільна бібліотека

І семестр

Загадковий світ виставок

 

Бібліотечна виставка – це публічна демонстрація спеціально підібраних і систематизованих творів друку та інших носіїв інформації, які рекомендуються користувачам бібліотеки для огляду й ознайомлення.

Серед наочних форм популяризації документів найважливіше місце посідає книжкова виставка – традиційна форма роботи бібліотек, один із засобів впливу на інформаційну поведінку читача. Цінність цієї форми визначається тим, що читач може зняти книгу з виставки, погортати її, швидко переглянути ілюстрації, зміст, передмову. Таке первинне ознайомлення з книгою поглиблює і робить більш цілеспрямованим інтерес читача.

Завдання і мета виставки – максимально розкрити фонди бібліотеки, привернули до них як найбільше користувачів, а також надати найбільше інформації з тієї чи іншої теми.

Основні властивості бібліотечної виставки: комфортність, наочність, доступність, оперативність.

Цільове призначення виставок пов’язане з усвідомленням в бібліотечному обслуговуванні установок на певний вид інформаційних потреб. Серед них виділяють професійні та непрофесійні.

Професійні: галузеві та міжгалузеві (на допомогу виробничій, навчальній, науковій діяльності, на допомогу професійній освіті).

Непрофесійні: любительські, дозвілеві, сімейно-побутові, зумовлені громадською діяльністю, самоосвітні, культурні, інформаційні загального характеру, розважального характеру. Практика показує, що цікавість бібліотечної виставки зникає уже через 12-15днів.

Необхідно обновлювати, змінювати газети, журнали, доповнювати новими книгами, експонатами. Бажано провести у перший день презентацію виставки, запросивши найбільше користувачів.

Навіть невелика бібліотечна виставка має бути святом, яка приваблює   користувачів,  яскравими зверненнями, текстами, нестандартними рішеннями в оформлені.

Вибір назви –  важливий момент, саме в ній сконцентрована ідея всієї виставки.

При цьому не слід забувати про кілька вимог:

– наявність у назві не більше 4-5 слів;

– назва має відображати мету і читацьку спрямованість.

– нетривіальність (неординарність, оригіналь-ність) формулювання;

– логічність, яскравість, атуальність і привабливість

– окремі акценти (аксесуари): предмети, цитати, анотації, текстові рубрики, заголовки, відсилки, картини, колажі (наклеювання на певну основу різних матеріалів, що відрізняються за кольором і фактурою), ілюстрації, фотографії та інше.

Види виставок:

           Виставка-вікторина передбачає наявність запитань вікторини і експозицію літератури, яка допоможе читачеві дати відповіді на запитання.

Виставка-діалог – це діалог двох точок зору, двох авторів, де експонує література авторів з протилежними поглядами на проблему, питання. Користувачі можуть висловити свою думку за допомогою ручки і паперу, які є поряд з виставкою.

Виставка-роздум передбачає:

– Вибір цікавої  теми (для  аудиторії чи групи);

– наявність декількох точок зору на дану тему;

Виставка-вернісаж передбачає демонстрацію картин або репродукцій. Вернісаж супроводжується експозицією літератури про  творчість художників – авторів представлених творів живопису.

Експрес-виставка – це позапланова оперативна виставка з актуальної теми, книги, статті, цікавої публікації.

Виставка-міркування, яка розкриває світ справжніх цінностей у житті сучасної молоді, а також зацікавити ровесників улюбленими книгами, жанром чи темою.

Виставка-досьє є виставкою документів, фактів, даних, творів з певного питання, за допомогою яких користувачеві надається можливість самостійно визначити свою позицію, дати відповідну оцінку подій, явищу.

Виставка-імпульс спонукає до дії і починається словами „Зупинися”, „Це цікаво”, „Це для тебе” та ін. Представлені на виставці матеріали повинні носити емоційний, яскравий, неординарний характер.

Виставка-хобі – Поряд з книгами,що рекомендуються, розміщюються предмети, виготовлені за порадами, рецептами, предметами рукоділля, праці за допомогою яких виготовлені ці вироби.

Виставка одного жанру під назвою  можна представити книгами одного жанру. Це можуть бути жанри авантюрного роману, історичного роману і ін. Така виставка не тільки задовольнить читацькі потреби, а й допоможе довідатись про нові книги та авторів певного жанру.

Виставка-порада: розмістіть поради фахівця з різних проблем. Інформація супроводжується списком рекомендованої літератури для самоосвіти з даного питання.

Виставка-кросфорд / чайнворд  стимулює та розвиває допитливість, спонукає до більш уважного прочитання поданих на виставці джерел.

Виставка однієї книги чи статті -. вся експозиція має концентруватись навколо однієї книги – книги-приманки, яка є центром  експозиції і має знаходитись на підставці або обрамлена яскравою рамкою чи іншими аксесуарами.

Калейдоскоп виставок

«Україна єдина»

 Конституція – основний закон моєї держави

  28 червня Україна відзначає державне свято — День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.   У різні періоди існування українського народу були спроби отримати юридичне оформлення держави. Ще в період Київської Русі на віче укладалися договори між князем і народом, князем і його дружиною, що відображено в різних редакціях «Руської правди». У новий час особливу роль у формуванні конституційних ідей в Україні відіграла Конституція, створена Пилипом Орликом, ставши в Європі першим подібним документом

                Незалежність України – мрія мільйонів

Прийняття 24 серпня 1991р. Верховною Радою історичного документу – „Акт проголошення незалежності України” припинило існування Української Радянської Соціалістичної Республіки і проголосило появу незалежної держави – Україна. . Для кожного громадянина України День незалежності, який ми святкуємо 24 серпня, насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й своєї спільноти, і нашого майбутнього.

« Моїй країні - 30 років!»

« Олімпійське сузір’я України»

Життя – це рух, рух – це спорт!

 11вересня   Свято День фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня  з 1994 рокуСПОРТ та ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ – модний тренд будь-якої пори року. Заняття спортом дають людині не тільки міцне здоров’я, хорошу фізичну підготовку і красиву фігуру, а й формують характер, вчать долати труднощі, змушують постійно вдосконалюватися та не зупинятись на досягнутому. Як вести здоровий спосіб життя та тримати себе в гарній формі – дізнаєшся  з  книжкової виставки  до Дня фізкультури і спорту України

Хай буде мир віднині і довіку!

  21 вересня  в Україні День миру встановлений Указом президента від 05.02.2002 року. Емблемою є білий голуб. Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно. Земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Весь світ має щось робити заради спокою на Землі.

«Принеси мир на мою Україну»

«Вчитель тебе навчить, захистить і допоможе»

3 жовтня  в Україні відзначається День працівників освіти згідно з Указом президента від 1994року.Освіта загальнолюдська цінність. Вчитель – це не просто високоосвічена людина,вона повинна бути ще терпляча, дружелюбна, .витримана і  інтелігентна, який має передавати свої знання іншим; пояснити незрозуміле; знайти ключ до здібностей кожного учня. Бути вчителем у наш час дуже нелегко, бо він для учнів взірець у мисленні та поведінці.

Професія вчителя одна із самих шановних,почесних і відповідальних . Учитель живе в кожній людині, і жодна професія не обходиться без нього. І кожен з нас повинен пам’ятати своїх улюблених вчителів…

           Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом:

  «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»

 1. Рекламування літератури « Моїй країні  30років !»
 2. Подорож в минуле « Битва під Жовтими  Водами»
 3. Виставка – огляд « …Маленькі Жовті Води, але яка краса!»
 4. Година цікавих повідомлень « Бережи свій край, цінуй його красу»
 5. Сторінками ліричної поезії сучасних міських поетів  « Рідне місто моє»
 6. Огляд літератури « Мій край Дніпропетровщина»
 7. Вікторина з краєзнавства « Та земля мила, де мати народила»
 8. Прем’єра енциклопедії  « Гетьмани України»
 9. Захист малюнків «Мир нашій державі»

Подорож в минуле

« Битва під Жовтими Водами»         

       Виставка – огляд

« Маленькі Жовті Води, але яка краса…»

Огляд літератури

«Мій край – Дніпропетровщина»  

 

Конкурс віршів сучасних міських поетів

«Рідне місто моє»           

Година цікавих повідомлень

« Бережи свій край, цінуй його звичаї» 

             

Премєра енциклопедії

                             « Гетьмани України»                              

Захист малюнків

     «Мир нашій державі»    

                                                         

“Красивий дім, чудовий дім
Всіх вабить виглядом своїм
Сюди прямують дітлахи,
Що ж тут чекає їх?
Книжки! Книжки! Книжки!”
Знайомтесь, наш бібліотекар – Капля Тетяна Володимирівна
спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти

Корисні посилання:

 • http://klasnaocinka.com.ua/ru/librarymain/ – бібліотека освітнього порталу “Класна оцінка”
 • http://ditky.at.ua/ – Сайт “ДІТКИ” збирає колекцію посилань на загальнодоступні у мережі Інтернет україномовні книги, журнали, мультфільми, пісні, які допоможуть батькам зорієнтуватися і вибрати для діток найкращі твори українською мовою
 • http://ebooks-vsem.com/children – електронна бібліотека, де можна викачати книги різної тематики
 • http://nbu4kids.wordpress.com/– Маленький читайлик (Блог відділу обслуговування дошкільників, учнів 1-4 класів та організаторів дитячого читання Національної бібліотеки України для дітей)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Кожного року з 01 по 31 жовтня в Україні проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У цьому році він проходить під гаслом “Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів”.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів з прищеплення навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації, залученню нових користувачів до бібліотек.

Рекомендації щодо проведення у 2016 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів»

Ода книзі

Ніщо не принесло світові стільки добра, як книга. За допомогою книг ми долаємо простір і час, стверджуємо красу і правду, вчимося жити, збагачуємося розумово і морально.

Книги – як бездонний колодязь. Йдуть різні люди, кожен з маленькою кухликом або з великим відром, п’ють, зітхають полегшено, а колодязь все повний. Цінували і берегли книги завжди і всюди. Відомі деякі факти з історії. На початку 17 століття в Англії книги видавали на будинок тільки царствующим монархам. Коли король Карл І послав в бібліотеку слугу, той повернувся ні з чим, і король сам пішов за книгою. А прусський король Фрідріх Великий за крадіжку книги давав не менш 20 років в’язниці, а любителі загинати куточки в книгах карав терміном на 5 років. У Лондоні в 1752 році за цей гріх били батогом і садили в тюрму на 7 років.

У 14 столітті епіскоп і наставник маленького Едуарда ІІ – короля Англії, створив книгу, яка називається «Філобіблон». Присвячується вона любові до книг. У цьому головній праці останні 3 глави це поради та настанови: як користуватися книгами, як їх збирати і берегти, а перші 17 глав це ода книзі.

Річард де Бери писав так: «У книгах я знаходжу мертвих як би живими, в книгах я передбачаю майбутнє. Вони – вчителі, наставляющие нас без різок і лінійки, без криків і жовчі, без шат і грошей. Якщо ти звертаєшся до них, вони не сплять: якщо допитуючись, питаєш, вони не ховаються; НЕ бурчать, якщо ти помиляєшся; вони не вміють насміхатися, якщо ти чого не знаєш. »

Дійсно, читаючи, кожен бере з книг те, що йому потрібно, що йому хочеться, то що йому цікаво. Прочитавши одну, навіть зовсім маленьку книжечку ми стаємо на крапельку розумніші, досвідченіші і мудрішими.

Бережіть книжки!

Хто з нас не любить книжок? Читаючи книгу, ми уявляємо себе в гущі тих подій і обставин, що ними сповнена книга, стаючи немовби безпосередньо їхнім свідком і навіть учасником. Перед нами відкривається створений письменником великий чарівний світ. Але книги потребують уваги та бережливого ставлення до неї.Тому раджу дотримуватись деяких правил спілкування з книжкою та правил гігієни читання.

Правила спілкування з книгою

 1. Обгорни крижку в папір — не бруднитиметься обкладинка.
 2. Не  читай книгу під час їжі — можеш забруднити її.
 3. Не клади в книгу олівців, ручок та інших  товстих предметів — від цього рветься палітурка.
 4. Не загинай ріжків на сторінках книги – ріжки відриваються і псується книга –  зроби собі для книги закладку.
 5. Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.
 6. Не перегинай книгу –  від цього вириваються сторінки.
 7. Перегортаючи прочитану сторінку, держи її за верхній край.
 8. Не читай книгу на сонці.

Пам’ятаємо!

Якою б не була інформаційна епоха, а книжку не витіснить жодне досягнення людства. Жоден комп’ютер не замінить живого спілкування з книгами. Адже вони – це певна сукупність знань, відомостей. Покоління народу проходять одне за одним, але винаходи і надбання кожного покоління залишаються в книгах у спадщину нащадкам.

Дійсно, читаючи, кожен бере з книг те, що йому потрібно, що йому хочеться, те що йому цікаво. Прочитавши одну, навіть зовсім маленьку книжечку ми стаємо на крапельку розумнішими, досвідченішими і мудрішими. Книга – це єдина машина часу створена людиною. Завдяки їй ми маємо змогу подорожувати в часі та просторі. А бібліотека була, є і буде в майбутньому «домом життя, притулком мудрості, аптекою для душі та храмом», де завжди народжується і зберігається духовність.

Річард де Бери писав так:«У книгах я знаходжу мертвих  як би живими, в книжках я передбачаю майбутнє. Вони – вчителі, наставляють нас без різок і лінійок, без криків і жовчі, без шат і грошей. Якщо ти звертаєшся до них, вони не сплять: якщо допитуючись, питаєш, вони не ховаються; не бурчать, якщо ти помиляєшся; вони не вміють глузувати, якщо ти чогось не знаєш.»

Шановні друзі!

Візьміть участь у “Буккросингу”

«Відпустіть в народ» книги, які Ви вже прочитали, та виберіть собі книги, які привернули Вашу увагу, на наших полицях!

Дякуємо!

У читальному залі можна скористатися послугами Інтернету

Ви, звичайно мрієте про те, щоб ваші діти виросли освіченими, культурними, всебічно розвинутими людьми. Цього можна досягти, якщо вони змалку будуть дружити з книгою.

Книги розширюють світогляд дітей, вчать їх мислити, розвивають їхню мову, пам’ять, уяву. А приносить користь тільки розумне, чітко організоване читання.

Наші поради:

 1. Потурбуйтесь про те щоб дитина була читачем шкільної бібліотеки.
 2. Слідкуйте за тим, щоб книги діти  читали систематично, кожного дня.
 3. Читайте вголос, та частіше розмовляйте про прочитанні книги.
 4. Допоможіть створити домашню бібліотеку із кращих дитячих творів.
 5. Потурбуйтеся про те, щоб ваша дитина не читала книг, які не відповідають її віку. Читання такої літератури не лише даремне, але й шкілливе.
 6. Познайомтеся з рекомендаційними списками  літератури з позакласного читання та програмовою літературою.
 7. Якщо ваша дитина отримала у школі незадовільну оцінку, то не треба забороняти  їй читати художню літературу  та відвідувати шкільну бібліотеку. Необхідно лише змінити інтереси читача. Вірно організоване читання сприяє глибокому, вдумливому та  якісному засвоєнню шк. програми.
 8. Прищеплюйте дітям гігієнічні навички. Не дозволяйте їм читати лежачи, під час приймання їжі, та без достатьнього правильного освітлення.
 9. Ставтеся до дитини, як до особистості, надавайте їй змогу саморозвиватися та самореалізуватися, враховуючи її можливості, особливості, здібності.
 10. Пам’ятайте, що ми з Вами однодумці спільники в питанні виховання активного читача, інтелектуально і творчо розвинутої особистості.
Новини Школи INFO
Більше новин про школу на Facebook
Переглянути всі
Метою школи завжди має бути виховання гармонійної особистості, а не спеціаліста.
КЗЗСО ліцей "Перспектива"
2017-03-13T11:54:16+02:00
Метою школи завжди має бути виховання гармонійної особистості, а не спеціаліста.
Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів
КЗЗСО ліцей "Перспектива"
2019-04-28T14:02:01+03:00
Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів
Природа так про все подбала, що всюди ти знаходиш, чому вчитися
КЗЗСО ліцей "Перспектива"
2019-04-28T14:24:04+03:00
Природа так про все подбала, що всюди ти знаходиш, чому вчитися
Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь
КЗЗСО ліцей "Перспектива"
2019-04-28T14:29:59+03:00
Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь
Учитель творить Людину. Ці мудрі й ваговиті слова можна сказати тільки про матір і батька
КЗЗСО ліцей "Перспектива"
2019-04-28T14:44:32+03:00
Учитель творить Людину. Ці мудрі й ваговиті слова можна сказати тільки про матір і батька
0
КЗЗСО ліцей "Перспектива"
Дистанційне навчання