logo
Україна, Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул. Ярослава Мудрого, 11А
+38 (095) 835-93-58
perspektiva.zhv@gmail.com

Бібліотека онлайн

“Красивий дім, чудовий дім
Всіх вабить виглядом своїм
Сюди прямують дітлахи,
Що ж тут чекає їх?
Книжки! Книжки! Книжки!”
Знайомтесь, наш бібліотекар – Капля Тетяна Володимирівна
спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти

Корисні посилання:

 • http://klasnaocinka.com.ua/ru/librarymain/ – бібліотека освітнього порталу “Класна оцінка”
 • http://ditky.at.ua/ – Сайт “ДІТКИ” збирає колекцію посилань на загальнодоступні у мережі Інтернет україномовні книги, журнали, мультфільми, пісні, які допоможуть батькам зорієнтуватися і вибрати для діток найкращі твори українською мовою
 • http://ebooks-vsem.com/children – електронна бібліотека, де можна викачати книги різної тематики
 • http://nbu4kids.wordpress.com/– Маленький читайлик (Блог відділу обслуговування дошкільників, учнів 1-4 класів та організаторів дитячого читання Національної бібліотеки України для дітей)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Кожного року з 01 по 31 жовтня в Україні проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У цьому році він проходить під гаслом “Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів”.

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів з прищеплення навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації, залученню нових користувачів до бібліотек.

Рекомендації щодо проведення у 2016 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів»

Ода книзі

Ніщо не принесло світові стільки добра, як книга. За допомогою книг ми долаємо простір і час, стверджуємо красу і правду, вчимося жити, збагачуємося розумово і морально.

Книги – як бездонний колодязь. Йдуть різні люди, кожен з маленькою кухликом або з великим відром, п’ють, зітхають полегшено, а колодязь все повний. Цінували і берегли книги завжди і всюди. Відомі деякі факти з історії. На початку 17 століття в Англії книги видавали на будинок тільки царствующим монархам. Коли король Карл І послав в бібліотеку слугу, той повернувся ні з чим, і король сам пішов за книгою. А прусський король Фрідріх Великий за крадіжку книги давав не менш 20 років в’язниці, а любителі загинати куточки в книгах карав терміном на 5 років. У Лондоні в 1752 році за цей гріх били батогом і садили в тюрму на 7 років.

У 14 столітті епіскоп і наставник маленького Едуарда ІІ – короля Англії, створив книгу, яка називається «Філобіблон». Присвячується вона любові до книг. У цьому головній праці останні 3 глави це поради та настанови: як користуватися книгами, як їх збирати і берегти, а перші 17 глав це ода книзі.

Річард де Бери писав так: «У книгах я знаходжу мертвих як би живими, в книгах я передбачаю майбутнє. Вони – вчителі, наставляющие нас без різок і лінійки, без криків і жовчі, без шат і грошей. Якщо ти звертаєшся до них, вони не сплять: якщо допитуючись, питаєш, вони не ховаються; НЕ бурчать, якщо ти помиляєшся; вони не вміють насміхатися, якщо ти чого не знаєш. »

Дійсно, читаючи, кожен бере з книг те, що йому потрібно, що йому хочеться, то що йому цікаво. Прочитавши одну, навіть зовсім маленьку книжечку ми стаємо на крапельку розумніші, досвідченіші і мудрішими.

Бережіть книжки!

Хто з нас не любить книжок? Читаючи книгу, ми уявляємо себе в гущі тих подій і обставин, що ними сповнена книга, стаючи немовби безпосередньо їхнім свідком і навіть учасником. Перед нами відкривається створений письменником великий чарівний світ. Але книги потребують уваги та бережливого ставлення до неї.Тому раджу дотримуватись деяких правил спілкування з книжкою та правил гігієни читання.

Правила спілкування з книгою

 1. Обгорни крижку в папір — не бруднитиметься обкладинка.
 2. Не  читай книгу під час їжі — можеш забруднити її.
 3. Не клади в книгу олівців, ручок та інших  товстих предметів — від цього рветься палітурка.
 4. Не загинай ріжків на сторінках книги – ріжки відриваються і псується книга –  зроби собі для книги закладку.
 5. Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.
 6. Не перегинай книгу –  від цього вириваються сторінки.
 7. Перегортаючи прочитану сторінку, держи її за верхній край.
 8. Не читай книгу на сонці.

Пам’ятаємо!

Якою б не була інформаційна епоха, а книжку не витіснить жодне досягнення людства. Жоден комп’ютер не замінить живого спілкування з книгами. Адже вони – це певна сукупність знань, відомостей. Покоління народу проходять одне за одним, але винаходи і надбання кожного покоління залишаються в книгах у спадщину нащадкам.

Дійсно, читаючи, кожен бере з книг те, що йому потрібно, що йому хочеться, те що йому цікаво. Прочитавши одну, навіть зовсім маленьку книжечку ми стаємо на крапельку розумнішими, досвідченішими і мудрішими. Книга – це єдина машина часу створена людиною. Завдяки їй ми маємо змогу подорожувати в часі та просторі. А бібліотека була, є і буде в майбутньому «домом життя, притулком мудрості, аптекою для душі та храмом», де завжди народжується і зберігається духовність.

Річард де Бери писав так:«У книгах я знаходжу мертвих  як би живими, в книжках я передбачаю майбутнє. Вони – вчителі, наставляють нас без різок і лінійок, без криків і жовчі, без шат і грошей. Якщо ти звертаєшся до них, вони не сплять: якщо допитуючись, питаєш, вони не ховаються; не бурчать, якщо ти помиляєшся; вони не вміють глузувати, якщо ти чогось не знаєш.»

Шановні друзі!

Візьміть участь у “Буккросингу”

«Відпустіть в народ» книги, які Ви вже прочитали, та виберіть собі книги, які привернули Вашу увагу, на наших полицях!

Дякуємо!

У читальному залі можна скористатися послугами Інтернету

Ви, звичайно мрієте про те, щоб ваші діти виросли освіченими, культурними, всебічно розвинутими людьми. Цього можна досягти, якщо вони змалку будуть дружити з книгою.

Книги розширюють світогляд дітей, вчать їх мислити, розвивають їхню мову, пам’ять, уяву. А приносить користь тільки розумне, чітко організоване читання.

Наші поради:

 1. Потурбуйтесь про те щоб дитина була читачем шкільної бібліотеки.
 2. Слідкуйте за тим, щоб книги діти  читали систематично, кожного дня.
 3. Читайте вголос, та частіше розмовляйте про прочитанні книги.
 4. Допоможіть створити домашню бібліотеку із кращих дитячих творів.
 5. Потурбуйтеся про те, щоб ваша дитина не читала книг, які не відповідають її віку. Читання такої літератури не лише даремне, але й шкілливе.
 6. Познайомтеся з рекомендаційними списками  літератури з позакласного читання та програмовою літературою.
 7. Якщо ваша дитина отримала у школі незадовільну оцінку, то не треба забороняти  їй читати художню літературу  та відвідувати шкільну бібліотеку. Необхідно лише змінити інтереси читача. Вірно організоване читання сприяє глибокому, вдумливому та  якісному засвоєнню шк. програми.
 8. Прищеплюйте дітям гігієнічні навички. Не дозволяйте їм читати лежачи, під час приймання їжі, та без достатьнього правильного освітлення.
 9. Ставтеся до дитини, як до особистості, надавайте їй змогу саморозвиватися та самореалізуватися, враховуючи її можливості, особливості, здібності.
 10. Пам’ятайте, що ми з Вами однодумці спільники в питанні виховання активного читача, інтелектуально і творчо розвинутої особистості.
Новини Школи INFO
Більше новин про школу на Facebook
Переглянути всі
Метою школи завжди має бути виховання гармонійної особистості, а не спеціаліста.
ЗЗСО "Перспектива"
2017-03-13T11:54:16+02:00
Метою школи завжди має бути виховання гармонійної особистості, а не спеціаліста.
Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів
ЗЗСО "Перспектива"
2019-04-28T14:02:01+03:00
Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів
Природа так про все подбала, що всюди ти знаходиш, чому вчитися
ЗЗСО "Перспектива"
2019-04-28T14:24:04+03:00
Природа так про все подбала, що всюди ти знаходиш, чому вчитися
Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь
ЗЗСО "Перспектива"
2019-04-28T14:29:59+03:00
Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь
Учитель творить Людину. Ці мудрі й ваговиті слова можна сказати тільки про матір і батька
ЗЗСО "Перспектива"
2019-04-28T14:44:32+03:00
Учитель творить Людину. Ці мудрі й ваговиті слова можна сказати тільки про матір і батька
0
ЗЗСО "Перспектива"
Дистанційне навчання