logo
Україна, Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул. Ярослава Мудрого, 11А
+38 (095) 667-23-65
perspektiva.zhv@gmail.com

Символіка "Перспективи"

Народна етнопедагогіка в усі часи прагнула зберегти тісний зв’язок людини й природи. Не будемо й ми порушувати цих традицій.

Емблема “Перспективи” – це втілення ідеології нашої шкільної республіки, графічне зображення її мети і завдань: вперед – до нових знань до нових відкриттів, вперед-швидко цілеспрямовано, гармонійно і граційно…

Це символ постійного прагнення до досконалості, безперервного руху до світла, намагання стати лідером у всіх сферах життя, у всіх його напрямках.

Один із напрямків постійного руху – взаєморозуміння між учнями і вчителями, дорослими і дітьми.

Учні і вчителі – це єдине ціле, як соняшник і його насіннячко. Насіння – то ми, учні, а жовті пелюстки соняха – то наші вчителі, які, немов обереги, оточують нас ореолом тепла і любові, домашнього затишку і творчого натхнення.

Саме така атмосфера панує у нашому навчально-виховному комплексі “Перспектива” – це наша держава з її символами і традиціями. І невипадково глобус – модель Землі, на якій знаходяться наша Батьківщина, незалежна Україна, –  символ нашого дому, нашої “Перспективи”, – поєднується з елементами національного одягу – віночку. Адже дух наш – український, і ми, українці, свято оберігаємо і примножуємо звичаї і традиції нашого народу. Віночок – це не просто оберіг, не просто краса, він – “знахар душі”, бо є в ньому така чаклунська сила, яка пізнає і вилікує кожного, хто звертається до нього. Жоден учень не залишиться без уваги і допомоги у НВК №6, бо сплетений наш віночок умільцями своєї справи. Це, мабуть, саме про таких народ говорить: “Хто вміє віночок вити – той вміє життя любити”. А життя дійсно у нас люблять, адже вже з дитинства у “Перспективі” учнів готують до дорослого життя. І не випадково ластівка летить у напрямку,  вказаному стрілочками – векторами. Це наші випускники, як ластів’ята, покидають свою домівку і гордо й сміливо уйдуть у своє самостійне життя. І вони впевнені у своїх силах, і вони знають, що їх завжди підтримають і їм допоможуть, адже за їхнім життям спостерігатимуть люди, в душі яких ніколи не вмирає молодість і краса (зелена стрічка), мудрість (фіолетова стрічка), душевність і щирість (малинова стрічка).