logo
Україна, Дніпропетровська обл., м. Жовті Води, вул. Ярослава Мудрого, 11А
+38 (095) 667-23-65
perspektiva.zhv@gmail.com

З історії закладу

Свою історію НВК №6 «Перспектива» веде з 1953 року.

Біля 60 років виходять у доросле життя випускники школи, славної не лише в місті, а й далеко за його межами. Велика заслуга у становленні і розвитку закладу належить його першим керівникам: Никифоровій Валентині Павлівні, Олексію Калиновичу Ніконенку. Більше 20 років школою керувала Зіновкіна Ніна Леонтіївна, мудрий педагог і досвідчений директор.

Упродовж 30 років очолювала школу незмінний керівник, чарівна жінка, педагог з великої літери – Сімагіна Лариса Іванівна. Саме завдяки її старанням НВК №6 «Перспектива» має великий авторитет в мікрорайоні, місті, області.

Перших вчителів школи пам’ятають в місті досі. Це Плис Ольга Гнатівна, Сорока Лідія Миколаївна, Воробйова Надія Іванівна, Щербак Євдокія Василівна, Драч Наталя Денисівна, Антоненко Микола Фокович . Вчительська любов запалила педагогічні таланти випускників школи, які сьогодні в ній працюють: Жиленко О.В., Школа О.Є., Шеремет О.Д., Капля Т.В. Школа стала кузнею кадрів для вчителів, які стали керівниками навчальних закладів, працівниками міського відділу освіти (Винокуров Л.Б., Клещевич К.М., Партала Л.П., Борилюк В.А., Левіна Л.В., Гунько Т.А.).

У 1989 році було здано в експлуатацію нове приміщення школи в новому мікрорайоні міста. Педагогічний колектив зберіг і продовжив традиції, які були започатковані з часів заснування школи.

Враховуючи те, що школа розташована в густонаселеному, віддаленому від центра міста мікрорайоні, в якому відсутні заклади культури та спорту, у 1998 році за ініціативою директора закладу Сімагіної Лариси Іванівни та педагогічного колективу на базі середньої загальноосвітньої школи №6 створено навчально-виховний комплекс «Перспектива». Це заклад нового типу, специфічною особливістю якого є його структура: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з профільними класами та Центр позакласної роботи, який є унікальним, так як навчально-виховний процес школи та ЦПР є єдиною системою.

Нині в школі працює потужний творчий педагогічний колектив: 22 вчителя вищої категорії, 16 відмінників освіти України, 1 вчитель нагороджений нагрудним знаком Макаренка А.С., 1 вчитель – майстер спорту, 2 вчителя-методиста, 12 старших вчителів. Гордістю школи є вчителі: Полохін В.Г., Коваленко В.О.,  Ковальчук О.О., Чумаченко С.О., Школа О.Є., Лапченко С.С., Сенько А.О., Федько С.П. . Серед вчителів НВК є переможці та лауреати міських і обласних конкурсів «Вчитель року», «Класний керівник року», «Керівник гуртка року», «Заступник директора з виховної роботи року». Творчі доробки педагогів друкуються у фахових газетах і журналах, на освітянському сайті «Острів знань» в Інтернеті.

Основні зусилля педколектив спрямовує на формування соціально активної, творчо розвиненої особистості, здатної вчитися упродовж життя, спроможної адаптуватися до складних умов сучасності.

В Центрі позакласної роботи різними напрямками позашкільної роботи (художньо-естетичний, декоративно-вжитковий, гуманітарний, спортивно-оздоровчий, туристсько-краєзнавчий) охоплено 390 учнів, які працюють в 26 групах за трьома рівнями. Вихованцями гуртків ЦПР є не тільки учні НВК №6, а діти й підлітки, що проживають в мікрорайоні НВК, але відвідують інші навчальні заклади (школи, ВПУ, ЖВПТ, «Стратегія»). Завдяки цьому була вирішена проблема зайнятості, організації дозвілля учнів мікрорайону, розвитку їх творчих здібностей та інтелектуального рівня.